Yaşar Üniversitesi'nden Ücretsiz Online Dersler

17 Mart 2017 - 212 görüntüleme
Yaşar Üniversitesi 17 temel dersi internet üzerinden ücretsiz erişime açtı.
Yaşar Üniversitesinden Ücretsiz Online Dersler
Yaşar Üniversitesi, bilimsel birikimlerini, ders notlarını, kitaplarını, dersin sunum, görsel ve videolarını, “açık dersler” olarak hazırladığı eğitim ortamı “hayatboyu.yasar.edu.tr” üzerinden ücretsiz olarak herkesin kullanımına sunuyor.

Hayat boyu eğitime destek olmak için bir çok üniversite de çalışmalarını sürdürüyor. Yaşar Üniversitesi'de bunlardan bir tanesi. İlk etapta birçok farklı konuyu kapsayan 17 ders verilecek. İnsanların evlerinden kaliteli eğitime erişebilmelerini sağlayan çevrimiçi üniversite derslerine, dileyen herkes ulaşarak dersleri tamamladıktan sonra dilerlerse başarı koşullarına bağlı olarak sınav ya da uygulamalara girip sertifika alabiliyor.

Görme Engelliler İçin De Dersler Var

Üniversite müfredatında yer alan kurumsal temel dersler, açık ders olarak sunuluyor. Davranış bilimleri, bilim felsefesi ve tarihi, teknoloji ve toplum, felsefe – mantık, araştırma kültürü, tasarım kültürü gibi 17 ders, Türkçe ve İngilizce olarak kullanıma açık.Ayrıca, "Etik Kültürü ve Proje Kültürü" dersleri, görme özürlüler için de özel olarak tasarlanarak sunuluyor.