TIPDİL SINAVI

16 Temmuz 2014 - 525 görüntüleme
31 Ağustos tarihinde 10:00 'da Tıp,Diş Hekimliği,Sağlık Bilimi ile ilgili fakültelerde öğrenci,mezun yada uzmanlık eğitimine devam eden kişiler için TIPDİL SINAVI yapılacaktır.
TIPDİL SINAVI

31 Ağustos tarihinde 10:00 'da Tıp,Diş Hekimliği,Sağlık Bilimi ile ilgili fakültelerde öğrenci,mezun yada uzmanlık eğitimine devam eden kişiler için TIPDİL SINAVI yapılacaktır.

Sınav ücreti 40(kırk) TL,sınav süresi 150 dakika olup 10:00'da başlayıp 12:30'da bitecektir.Sınavdaki soru sayısı 80(seksen)dir ve sözcük bilgisi,dil bilgisi,çeviri,okuduğunu anlama soruları olup çoktan seçmeli sorular olacaktır.Bu sınavdan alınan notlar TUS VE DUS için gerekli olan yabancı dil yeterliliği için kullanılacaktır.Sınavdan 100 üzerinden en az 50 alınması gerekmektedir.Sınavın geçerliliği 5 yıl devam edecektir.Sınav;İngilizce,Almanca ve Fransızca dillerinde hazırlanacaktır.

Bu sınav sadece Ankara'da yapılacaktır.

Başvurular sadece www.tipdil.ankara.edu.tr internet adresinden yapılacaktır.

Başvuru sırasında adaylar "REFERANS NUMARASI AL" linkinden kişisel bilgilerini girerek alınan referans kodu ile sınav ücretini Ziraat Bankasının internet bankacılığından veya şubelerinden yada diğer bankalardan Eft yoluyla yatırabileceklerdir.Sınav ücreti kesinlikle bankomatlardan yatırılmamalıdır.

Sınav ücretini ödeme sırasında dekontun açıklama kısmına sırasıyla"+" ile başlayan referans kodu,ad,soyad yazılmalıdır(Örneğin : +ZQ7BF3 ALİ DENİZ).Sınav ücretini yatırdıktan sonra eğer sabah ödeme yapıldıysa 15:00'den sonra,öğle sonrası ödeme yapıldıysa 17:00'den sonra internet adresinden başvurularını tamamlayabilirler.Başvuru tamamlanırken "BİLGİLERİMİ KONTROL ETMEK İSTİYORUM" linkine tıklayarak,bilgiler kontrol edildikten sonra "BİLGİLERİM DOĞRUDUR BAŞVURU İŞLEMİNİ TAMAMLA" butonundan başvuru işlemi tamamlanacaktır.

Başvuru sırasında edinilen "TIPDİL ADAY NUMARASI" ile tüm işlemler yapılcaktır,bu nedenle bu numaranın saklanması önemlidir.Adaylar sınava en geç 10 (on) gün kala başvuru belgelerini www.tipdil.ankara.edu.tr adresinden edinebileceklerdir.

Adayların sınava girebilmeleri için yanlarında giriş belgesi,nüfüs cüzdanı veya süresi geçerli pasaportlarının bulunması gereklidir.

Sınavın değerlendirme aşamasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacaktır yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Sınav sonuçları www.tipdil.ankara.edu.tr adresinden ilan edilecektir.

Başvurular 02 Temmuz-16 Temmuz 2014 tarihlerinde alınacaktır.

SINAV ÜCRETİNİN YATIRILACAĞI BANKA BİLGİLERİ

BANKA ADI: ZİRAAT BANKASI

ŞUBE ADI:BAKANLIKLAR KAMU GİRİŞİMCİ

ŞUBE KODU:2532

HESAP NO: 7064098-5027

HESAP SAHİBİ :ANKARA ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

IBAN NO: TR380001002532070640985027