YDS Okuma ve Kelime Bültenleri

30 Temmuz 2013
YDS ve IELTS gibi İngilizce sınavlarına  hazırlıkta en önemli beceriler olan okuma-anlama ve kelime becerilerinizi geliştirmeniz için sürekli kaynak üretip ücretsiz paylaşıyoruz. 

YDS, IELTS ve diğer İngilizce sınavlarının tamamında sizi başarıya götürecek en önemli iki beceri okuma-anlama ve kelime becerisidir. Bu  birbirine bağlı iki becerinin aynı anda geliştirilmesi gerekmektedir. Ezber şeklinde kelime öğrenimin zor ve yorucu olmasından dolayı sizin için okuma metinlerini ve bu metinlerde geçen kelimeleri vererek hem okumanızı hem de okurken kelime öğrenmenizi sağlamaya çalışıyoruz.İlk başlarda zor olabilmesine rağmen , zaman içinde sabırla devam ettiğinizde hem daha iyi anladığınızı hem de kelimeleri daha kolay öğrendiğinizi göreceksiniz.Bizi düzenli takip etmenizi rica ederiz.

YDS Okuma & Kelime Bülteninin İçeriği 

  • Bu kaynak dizisi YDS için okuduğunuzu anlamana ve kelime becerinizi geliştirmeniz için hazırlanmıştır.
  • Online YDS derslerimiz de düzenli olarak gönderilen bu kaynaklar sınavın genelinde istenen okuma - anlamanız için son  derece faydalıdır.
  • Her bülten kolaydan zora şeklinde 3 seviyede akademik içerikli paragraftan oluşmaktadır.
  • Paragrafta geçen kelimeler verilerek , kelime öğrenmede ezber yerine okuyarak kelime öğrenmenizi kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

YDS Okuma & Kelime Bülteninin Kullanımı 

Paragrafları okuyup anlamaya çalışınız.

Paragrafları okurken mümkün olduğu kadar kelime listesine bakmayınız ve kelimeleri metin içinden çıkarmaya çalışınız.

Okumanız bittikten sonra kelimeleri düzenli şekilde bir deftere taşınız ve sürekli sesli bir şekilde tekrar ederek öğreniniz.

Okuma Bültenleri için tıklayınız :

Yorumlar yükleniyor...